«Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панас Мирний

«Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панас МирнийНазва: Хіба ревуть воли, як ясла повні
Автор: Панас Мирний
Рік видання 1875
Жанри: 🎓 Шкільні підручники, Українська проза, Українська класика, Література 19 століття
Фрагмент
Читати книгу Скачати книгу

Про книгу «Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панас Мирний

Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» належить перу двох авторів — Панаса Мирного (первісний задум, ідейно-тематична концепція) та його брата Івана Білика (поглиблення проблематики твору, удосконалення композиції та стилю). Твір став першою в українському письменстві монументальною селянською епопеєю, усебічним змалюванням життя українського села. Автори сміливо утверджують важливу в усі віки ідею — народ жив би мирно, якби не нестерпне гноблення, і лише за допомогою насильства можливо змінити світ. Сучасні літературознавці визначають тему роману як зображений на широкому суспільному тлі життєпис злочинця Чіпки від його народження до ув’язнення на каторгу. Цікаво, що в радянських підручниках і посібниках дещо інакше формулювали тему цього твору: «Зображення життя та боротьби українського селянства проти соціального гноблення, зокрема кріпосництва, напередодні й під час проведення реформ, що розпочалися 1861 р.».

Читання книг – це захоплююче заняття для дорослих та дітей. А тому ми пропонуємо вам безкоштовно читати онлайн українською мовою найцікавіші історії, а також вірші. У нас можна слухати й аудіокнигу на телефоні, планшеті.

У нас на літературному сайті UA-Ebook ви можете ознайомитися з цитатами, відгуками перед тим, як скачати книгу «Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панас Мирний на iPhone, iPad з операційною системою Android, iOS без реєстрації в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub.

Цитати з книги «Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панас Мирний

Не дай, боже, якого случаю — i вмре, не уведене в закон!.. Кинулась Оришка по сусiдах… Всяк дякує, сторониться… Ходить вона по хатi — сама не своя: свiтить сiдим волосом, ломить сухi руки… Мотрi вже й не хвалиться: вона й без того ледве дише. На той час лучились у селi перехожi москалi. Оришка до них: «Москалики-лебедики, охрестiм дитя!» Купила москалям кварту горiлки. Тодi один якось згодився. Москаль за кума, сама Оришка за куму. Понесли до батюшки. А панотець i собi: «Як його такого виродка в хрест уводити?!» «Боже мiй!.. що його робити

Скачати безкоштовно книгу українською «Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панас Мирний


Скачати txt Скачати pdf

Читати онлайн книгу українською «Хіба ревуть воли, як ясла повні» Панас Мирний

Ua-Ebook
Додати коментар