«Холодний Яр» Юрій Юрійович Горліс-Горський

«Холодний Яр» Юрій Юрійович Горліс-ГорськийНазва: Холодний Яр
Автор: Юрій Юрійович Горліс-Горський
Жанри: Історична література, Сучасна українська література
Фрагмент
Читати книгу Скачати книгу
 

Про книгу «Холодний Яр» Юрій Юрійович Горліс-Горський

Книга спогадів поручника армії УНР, осавула 1 куреня полку гайдамаків Холодного яру відносить нас в, тепер уже далекі, 1919-1921 рр. Щира правдива розповідь талановитого оповідача занурює нас у буремні роки становлення незалежності Української державності. Перейнятий наступними поколіннями дещо змінений заклик Холодноярської республіки “Слава Україні!” – “Героям слава!” актуальний і сьогодні. Роман друкується за оригіналами 1934 – 1937 рр., що вийшли друком у Львові. До видання увійшли передмова та післямова автора до першої і другої частин, яких не було у попередніх виданнях, додана мапа Холодного Яру та його околиць. Додаються нові, не публіковані раніше, світлини.

Читання книг – це захоплююче заняття для дорослих та дітей. А тому ми пропонуємо вам безкоштовно читати онлайн українською мовою найцікавіші історії, а також вірші. У нас можна слухати й аудіокнигу на телефоні, планшеті.

У нас на літературному сайті UA-Ebook ви можете ознайомитися з цитатами, відгуками перед тим, як скачати книгу «Холодний Яр» Юрій Юрійович Горліс-Горський на iPhone, iPad з операційною системою Android, iOS без реєстрації в різних форматах: pdf, rtf, txt, fb2, epub.

Цитати з книги «Холодний Яр» Юрій Юрійович Горліс-Горський

— Оце я хотів тобі показати. Такого чудернацького стовпа певно нема в світі другого. Під’їжджаємо. На обрізаного молоденького ясеня насиляно через прорізи тринадцять людських черепів, які, вищиривши вперед зуби, творять оригінальний стовп. До чола верхнього черепа прибита табличка з написом: «Володіння Холодного Яру. Проїзд чекістам суворо заборонений». Чомусь здається, що самі кістяки сміються над цим жартом. — Оцих сім верхних, біліших, це штаб ударної групи бобринської чека на чолі з повноваженим Станайтісом — латишем, а цих нижчих не знаю. Це мельничанські хлопці пожартували. — Де вони їх набрали?! — Чи мало їх тут по лісах валяється?!.. Минулого року лисиць трупами так обгодували, що перестали курей красти по хуторах. Отак, по людськи подумаєш — жаль людей… Але що зробиш… Слово «боротьба» і слово «жаль» — взаємно виключають одно друге… І ще прийдеться «лисиць годувати», якщо нами не погодують…

“Ні для Холодного Яру, ні в Холодному Яру полону нема. Як маєш попасти в чужі руки, залиш останню кулю для себе.”

«Воля України-або смерть!» на холодноярському прапорі — це не «прапорова деклямація» наших «куренів смерти», що давно вже порозбігалися. Це — тверде, логічне окреслення положення…

К чорту наш український сентименталізм! Нам потрібний не мрійний пав’ячий хвіст, а вовчі зуби. Бо коли ми їх не будемо мати і не примусимо наших «приятелів» шанувати їх — Україна ніколи не буде щасливою.

Я христіянин і вірую в Бога, але я не згоджуюся з Христовим заповітом підставляти праву щоку, як тобі приліплять ляща по лівій. Така засада для українців погубна, бо маємо таких добрих сусідів, що будуть бити поки влізе, і соромно їм ніколи не стане, бо б’ють вони нас не для розваги, а тому що їм потрібні багацтва нашого краю.

Скачати безкоштовно книгу українською «Холодний Яр» Юрій Юрійович Горліс-Горський


Скачати txt Скачати pdf

Читати онлайн книгу українською «Холодний Яр» Юрій Юрійович Горліс-Горський

Ua-Ebook
Додати коментар